Jaunumi‎ > ‎

Latvijas kauss 2020 – distanču garumi

posted Jan 27, 2021, 2:01 PM by Juris Cebulis   [ updated Jan 29, 2021, 8:34 AM ]
Sacensību noteikumi (6. pielikums) nosaka distanču parametrus dažādos distanču veidos (garā, vidējā, sprints, maratons, stafete) katrai vecuma grupai. 
Sacensību noteikumos norādīti uzvarētāju laiki. Līdz ar to distanču garumi jāplāno, ņemot vērā apvidus īpatnības (caurejamība, ceļu tīkls, reljefs utml.) un dalībnieku meistarību, lai plānotie uzvarētāju laiki būtu maksimāli tuvu sacensību noteikumu prasībām. Ņemot vērā lielo parametru skaitu, kas ietekmē uzvarētāja laiku, precīza distances garuma saplānošana ir ļoti sarežģīts un dažkārt grūti izpildāms uzdevums.
Lai gūtu ieskatu par pašreizējo situāciju, esam apkopojuši informāciju par uzvarētāju laikiem Latvijas kausa 2020 sacensībās un attiecīgi distanču garumu atbilstību sacensību noteikumiem (paldies Guntaram par  datu apkopojumu). Paskaidrojumi sniegti pēdējā slaidā. Jāņem vērā, ka vērtējumam maza–vidēja–liela (zaļš–dzeltens–sarkans) nobīde no uzvarētāja laika ir subjektīvs raksturs. Tā izmantota vieglākai informācijas uztverei, nevis pārkāpumu fiksēšanai.
Aicinām sacensību rīkotājus, distanču plānotājus, sacensību inspektorus un citus iesaistītos iepazīties ar šo informāciju. Lūdzu pārdomājiet, kā turpmākajās sacensībās saplānot distanču garumus tā, lai uzvarētāju laiki būtu iespējami tuvāki sacensību noteikumos norādītajiem.
Tā kā neeksistē universāli, visiem gadījumiem derīgi ieteikumi distanču garumu plānošanai, Tehniskā komisija apkopos Latvijas distanču plānotāju, kā arī starptautisko praksi un ieteikumus, kurus publicēsim atsevišķā rakstā.